przejdź do treści

Blog

Styl Grand Millennial polega na wprowadzeniu przeszłości we współczesne otoczenie, wprowadzając nostalgię i romantyzm do wnętrz. Wnosi szeroką gamę form, kolorów, faktur, wzorów, oświetlenia, a nawet zapachów, które tworzą przytulną, urzekającą przestrzeń. To trend, który szturmem podbija Pinteresta, Instagrama i Tik Tok.

„Babciny szyk połączony z wystrojem w stylu glamour” ma manifestować powrót do dzieciństwa pełnego komfortu i świeżości. Trend Grand Millennial doskonale współgra również z recyklingiem – dzięki ponownemu wykorzystaniu starych mebli zmniejsza ilość odpadów. Styl wykreowany przez pokolenie millenialsów, którzy zaczęli dekorować swoje domy, aby naśladować „bezpieczne miejsce” kojarzone z mieszkaniem babci, jest również określany jako granny chic. 

Grand_Millennial_dukke_Wrocław

Na czym polega wystrój wnętrz w stylu granny chic?

Styl Grand Millennial to odrobina stylu naszych dziadków, doprawiona eleganckimi liniami i współczesnym designem. Trend polega na wyeksponowaniu w przestrzeni mebli i wyjątkowych dodatków z duszą w nowy i oryginalny sposób oraz odrzuceniu zbyt minimalistycznego stylu, który dominował w ostatnich latach. Znajdziemy w nim głębszy kontekst – uhonorowanie lokalnych dostawców, małych manufaktur, w których tradycyjne metody rzemieślnicze przekazywane były z pokolenia na pokolenie.

Wszystko to doceniane było  przez pokolenie naszych dziadków – odbiorców ceniących dobrą jakość mebli, mogących przetrwać całe pokolenia. Wnętrze w stylu Grand Millennials daje poczucie przynależności oraz nadaje wartość dla starych umiejętności, takich jak haft czy szycie.

Trend Grand Millennial polega na wyeksponowaniu w przestrzeni mebli i wyjątkowych dodatków z duszą w nowy i oryginalny sposób oraz odrzuceniu zbyt minimalistycznego stylu, który dominował w ostatnich latach.

Plisowane abażury, marszczona pościel, niebiesko-biała ceramika i perkal – to tylko niektóre z elementów, po które sięgają młodzi tradycjonaliści. Inne przedmioty, które możemy znaleźć w tych przestrzeniach, to wiktoriańskie meble, kwiecista tapeta lub eklektyczny dywan.

Wskazówki dotyczące nostalgicznego trendu

Styl Grand Millennial, który został uznany za jeden z głównych trendów w projektowaniu tego roku, jest powrotem do wystroju, w którym wszyscy dorastaliśmy i którego doświadczyliśmy w domach naszych dziadków. Co dokładnie reprezentuje tę nowoczesną odmianę starego stylu?

Granny chic_dukke_wrocław_wnętrza

 • tapeta w kwieciste wzory
 • niebiesko – biała porcelana
 • haftowana pościel
 • monogramy
 • ozdobne żyrandole
 • kryształowe dodatki
 • plisowane abażury
 • rattan, bambus i wiklina
 • perkal i krata
 • marszczenia, plisy i frędzle
 • haftowana pościel
 • meble z brązowego drewna, takie jak orzech, wiśnia i mahoń
 • dodatki z mosiądzu

Odważne wzory i faktury dodają osobowości oraz wprowadzają eklektyczny akcent, kontrastując z popularnymi od lat minimalistycznymi, nowoczesnymi stylami. Jego celem jest osiągnięcie idealnej równowagi między elegancką, nowoczesną przestrzenią, a ciepłą atmosferą.

Oda do tradycyjnego wzornictwa z nowoczesnym akcentem

„Historia lubi się powtarzać”, zwłaszcza gdy młode pokolenia na nowo odkrywają trendy z minionych dziesięcioleci. Wielu projektantów (i ich klientów) wprowadza klasyczny design do wnętrz, łącząc go z elementami tradycjonalizmu. Tak powstaje zupełnie nowa estetyka. Trend Grand Millennials jest hołdem dla tradycyjnego wystroju i często nawiązuje do prac kultowych projektantów wnętrz. 

Zabawny i pełen osobowości styl Grand Millennial to bunt przeciwko monochromatycznym wnętrzom, mieszanka starego i nowego, a zarazem zaspokojenie potrzeby spokoju, cenionego przez milenialsów. Trend ma wiele elementów nostalgii – tęsknoty za prostszymi czasami, kiedy Ziemia nie była tak zanieczyszczona, nie przytłaczał efekt cieplarniany i nie istniało nic bezpieczniejszego, jak duży pokój u babci, a w nim ława, wysiedziany fotel i herbata z cytryną. Tak to pamiętają milenialsi. 

Przeczytaj więcej:

Trend retro we wnętrzach

Mieszkanie pod klucz – czym kierować się przy wyborze pracowni? (cz. 1)

Mieszkanie pod klucz – czym kierować się przy wyborze pracowni? (cz. 2)