przejdź do treści

Blog

Ten, kto nigdy wcześniej nie miał styczności z tematem, a próbował sam zabrać się za organizację wykończenia mieszkania czy domu, ten wie, że jest to sztuka wielowątkowa. Aby uniknąć dramatu, należy oddać lwią część swojego wolnego czasu na planowanie, zakupy i pilnowanie ekip. Trzeba też przewidywać, zapoznać się ze specyfikacjami produktów, a także przygotować stosowne umowy z wykonawcami przed rozpoczęciem wykończenia pod klucz.

Wrocław skupia liczne biura projektowe, a także firmy oferujące zarówno projektowanie, jak i wykończenie wnętrz, w jednej usłudze. Tym bardziej cieszymy się, że do nas trafiłeś. Przeczytaj jak pracujemy i jak nasze usługi mogą przełożyć się dla Ciebie na komfort i oszczędności.

Nasz zespół zna scenariusz na gotowe wnętrze pod klucz.

Akt pierwszy: jak przebiega u nas projekt i wykończenie wnętrz?

Scena pierwsza: spotkanie pierwsze

Pojawiasz się w naszym teatrze jako główny bohater. Zaczniesz od rozmowy, podczas której dowiemy się jak chcesz mieszkać, co Ci się podoba i jakie środki chcesz przeznaczyć na realizację. Po omówieniu warunków współpracy, na scenę wkroczy architekt wnętrz i stworzycie wspólnie mieszkanie skrojone na Twoją miarę.

Scena druga: mieszkaj tak, jak chcesz

Pierwszym krokiem jest omówienie układu funkcjonalnego. Celem tej części jest dostosowanie wnętrza do Twoich potrzeb. Wspólnie planujemy rozkład pomieszczeń, instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej czy nawet mebli. W efekcie powstaje biały projekt, który stanowi bazę do kolejnych etapów projektowych. Na tym etapie będziesz wiedzieć, jaką część budżetu należy przeznaczyć na zmiany w układzie mieszkania, które kupiłeś od dewelopera. 

Projekt układu funkcjonalnego wygląda tak:

Scena trzecia: pomaluj mój świat na…#FFFF00 i na #0000FF

Przechodzimy do opracowania koncepcji projektowej. Tutaj zajmiemy się stworzeniem stylu wnętrza, doborem kolorystyki i materiałów. Znajdziemy rozwiązania odpowiadające Twoim możliwościom budżetowym. Na tym etapie dokonujemy wycen wszystkich potrzebnych materiałów, zbieramy oferty cenowe od stolarzy i innych niezbędnych wykonawców. Dzięki temu, możesz na bieżąco kontrolować wydatki i decydować, które elementy powinny znaleźć się w zakresie realizacji.

Scena czwarta: punkt kulminacyjny

Ostatni dialog stanowią drobne korekty i zatwierdzenie dokumentacji. Projekt jest opracowany, specyfikacja materiałowa gotowa. Określiliśmy wspólnie zakres prac, jakie nam powierzasz. Teraz, Twój architekt przygotuje jeszcze rysunki dla wykonawców i możemy przystąpić do wykończenia wnętrza pod klucz. Kończymy akt pierwszy i pieczętujemy podpisami na dokumentacji. 

Projekt wnętrza zobaczysz również na wizualizacji wysokiej jakości.

Akt drugi wykończenia pod klucz – etap realizacji

Scena pierwsza: budka suflera

W roli suflera wystąpi koordynator. To on, kamuflując się w biurowym anturażu, przeobrazi twór spod ręki architekta w dzieło. Sufler zawsze szepnie innym aktorom, co powinni akurat zagrać. Zna Twój projekt, wie co zamówiłeś i doprowadzi rzecz aż po kurtynę.

Koordynator zamawia wszystkie wybrane materiały i dba, aby zostały dostarczone na budowę. Na pierwszy ogień idą produkty, na które czeka się najdłużej, czyli drzwi wewnętrzne czy meble na zamówienie. Następnie produkty, które są łatwiej dostępne i które będą potrzebne na pierwszym etapie realizacji, czyli płytki do łazienki, armatura, umywalka, czy miska WC. Do tego podłogi i listwy przypodłogowe. Ostatnie będą elementy montowane na końcu, czyli meble wolnostojące, oświetlenie czy sprzęt AGD. 

Logistyk zamówi i dostarczy materiały na budowę w odpowiednim czasie.

Scena druga: aktorzy drugoplanowi

Bynajmniej nie ze względu na wagę swojej roli – wręcz przeciwnie. Wykonawcy są kluczowym ogniwem w dostarczeniu naszej pracy w najwyższej jakości. Ich praca podlega naszemu nadzorowi i klient, oprócz wizyt na budowie, nie musi martwić się o kontakt z budową.

Wykonawcy, czyli jedna, główna ekipa remontowa (prace związane z elektryką, hydrauliką, tynkami, malowaniem, białym montażem oraz montażem płytek czy podłóg) otrzymuje zlecenie na samym początku. Zlecenie od nas dostanie również stolarz i inni specjaliści, który będą nam niezbędni przy realizacji Twojego wnętrza.

Podczas, gdy my kompletujemy zamówienia, Wykonawca główny rozpoczyna działania na budowie, gdzie stopniowo będą dostarczane materiały. Ekipa remontowa spędzi na budowie ok. 6 tygodni, po czym ustąpi miejsca stolarzom i innym montażystom. Po złożeniu mebli, powróci dokonać ostatecznych poprawek estetycznych. 

Wykończenie wnętrza pod klucz trwa około 12 tygodni. Źródło: www.unsplash.com

Akt trzeci: odbiór mieszkania pod klucz

Jesteśmy na ostatnim etapie, gdzie mamy już gotową łazienkę, pomalowane ściany, zamontowane drzwi, ułożoną podłogę z listwami, zamontowaną kuchnię, meble, oświetlenie, dekoracje okienne i inne dodatki. Pozostało sprzątanie z profesjonalną ekipą, która doprowadzi mieszkanie do błysku. 

Twoje wykończenie pod klucz dobiegło właśnie końca! Całość zajęła około 12 tygodni, a Ty nie kiwnąłeś nawet palcem. W międzyczasie mogliśmy wspólnie odwiedzać budowę albo, jeśli nie miałeś na to czasu, wysyłaliśmy Ci raporty z przebiegu prac. Wreszcie, powracasz do głównej roli, odbierasz mieszkanie i możesz ze spokojem wprowadzić się do swojej nowej przestrzeni.

Sztuka wykończenia wnętrza pod klucz w trzech aktach, w tym artykule jawi się jako spektakl, w którym klient jest głównym bohaterem, a zarazem widzem. Aby jednak wszyscy aktorzy dobrze odegrali swoje role, muszą znać scenariusz. My go doskonale znamy. I zapraszamy do naszego teatru marzeń. 

Kurtyna!

wykończenia pod klucz wrocław
W spektaklu wykończenia wnętrza pod klucz weźmie udział kilku aktorów. Zagrasz główną rolę, aby później móc wygodnie rozsiąść się na widowni i obserwować przedstawienie jako widz. Żródło: www.unsplash.com